Kirkwood MO Rolling Thunder




GM ..... Darius Krupnik
Manager...Adam Wainwright
Field...El Birdos Field in St. Louis

Team History
2016 9-13 6th Washington Division. Ryan Hreben out. Darius Krupnik and Kirkwood MO Rolling Thunder in.
2017 12-10 3rd Washington Division, playoffs.
2018 10-34 7th Washington Division.
2019 13-31 7th Washington Division.
2020 11-10 2nd Washington Division, playoffs
2021 16-28 6th Washington Division.

5 Roster Moves Remain Email Darius
Major Roster

Pitching
Zack Davies SP CHC
Kyle Gibson SP Phi
Aaron Nola SP Phi
Trevor Rogers SP Mia (3)
Mike Clevinger SP SD
Mackenzie Gore SP SD (3)
Alek Manoah SP Tor (3)
Kendall Graveman RP CHW
Alex Colome RP Min
Liam Hendriks RP CHW
Tyler Rogers RP SF (4)
Colin Poche RP Tam
Tanner Scott RP Mia
Matt Strahm RP Bos
Kyle Finnegan RP Was
IL-Andrew Kittridge RP Tam

Hitting
Jose Abreu 1B CWS
Christian Walker 1B Ari
Kolton Wong 2B Mil
Luis Urias 2B Mil
Isaac Paredes 2B Tam
Adam Frazier 2B/OF Sea
IL-Jazz Chisholm 2B/SS Mia (3)
IL-David Fletcher 2B/SS LAA
Kyle Farmer SS Cin
Eugenio Suarez SS/3B Cin
IL-Josh Donaldson 3B Min
Mike Zinino C Tam
IL-Danny Jansen C Tor
Christian Bethancourt C Oak
Brandon Nimmo OF NYM
IL-Hunter Renfroe OF Mil
Trent Clark Grisham OF SD
Manuel Margot OF Tam
Tyrone Taylor OF Mil
Harold Ramirez OF Tam
Ramon Laureano OF Oak


Minors
Kansas City Thunderbyrds

Manager: Crash Davis

  1. Jon Harris SP Tor (4)
  2. Jasseel de la Cruz SP Atl (4)
  3. Tyler Alexander SP Det (4)
  4. Brett Martin SP Tex (4)
  5. Braxton Garrett SP Mia (4)
  6. Deivi Garcia SP NYY (4)
  7. Roasney Conteras SP NYY (4)
  8. Steven Jennings SP Pit (4)
  9. Brusdar Graterol SP LAD (4)
  10. JJ Goss SP Tam (4)
  11. Ethan Small SP Mil (4)
  12. Kendall Williams SP LAD (4)
  13. Carmen Mlodzinski SP Pit (4)
  14. Justin Lange SP SD (4)
  15. Ben Hernandez SP Kan (4)
  16. Christian Roa SP Cin (4)
  17. Andrew Painter SP Phi (4)
  18. Frank Mozzicato SP Kan (4)
  19. Eddie Yean SP Was (4)
  20. Noah Schultz SP CHW (4)
  21. Karson Milbrandt SP Mia (4)
  22. Xavier Isaac 1B Tam (4)
  23. Jahmai Jones 2B Bal (4)
  24. Jonathan India 2B Cin (4)
  25. Jordan Westburg SS Bal (4)
  26. Cristian Santana 3B Det (4)
  27. Joe Perez 3B Hou (4)
  28. Ricardo Cabrera SS Cin (4)
  29. Carter Kieboom 3B Was (3)
  30. Luis Toribo 3B SF (4)
  31. Victor Caratini C CHC (4)
  32. Josh Morgan C Sea (4)
  33. Alex Jackson OF Atl (4)
  34. Jorge Mateo OF Bal (4)
  35. Cornelius Randolph OF Phi (4)
  36. Anthony Alford OF Pit (4)
  37. Gareth Morgan OF LAA (4)
  38. DJ Wilson OF CHC (4)
  39. Will Benson OF Cle (4)
  40. Akil Baddoo OF Det (4)
  41. Bubba Thompson OF Tex (4)
  42. Connor Scott OF Mia (4)
  43. Misael Urbina OF Min (4)
  44. Alvin Guzman OF Ari (4)
  45. Alexander Canario OF CHC (4)
  46. Robert Hassell OF SD (4)
  47. Pedro Leon OF Hou (4)
  48. Blight Madris OF Pit (4)
  49. Druw Jones OF Ari (4)
  50. Cristhian Vaquero OF Was (4)